Датум Извор Наслов
25.09.2014 спорт 365 Стартуваше женската ракометна Супер лига, триумф на Металург над вториот тим на Вардар
08.09.2014 спорт 365 ЖРК Металург на сериозни проверки во Србија
10.09.2014 Тип.ком.мк Српскиот шампион ќе го тестира ЖРК Металург
10.09.2014 Телеграф Металург во турнирско издание на ВРХЛ
10.09.2014 Спорт Медиа ЖРК Металург ги дозна регионалните обврски: Турнирот во Скопје во јануари
10.09.2014 Тип.ком.мк ЖРК Металург во Регионална лига – ќе настапуваат само пет екипи!
26.08.2014 Дерби Металург ремизира во реваншот со Јагодина
26.08.2014 Спорт Медиа ЖРК Металург ремизира со Јагодина
25.08.2014 Дерби Јагодина му го расипа роденденот на Петровски
21.08.2014 Тип.ком.мк Пеовска потпиша две-годишен договор со ЖРК Металург
21.08.2014 Екипа ЖРК Металург со второ засилување, потпиша со Викторија Пеовска
09.08.2014 Нова Македонија Нов предизвик за нови успеси
09.08.2014 Спорт Медиа Нова промена во ЖРК Металург: Крсто Петрушевски е спортски директор
05.08.2014 Спортски Металург суспендираше три ракометарки
05.08.2014 Спорт Медиа Металург суспендира три ракометарки кои сакаат да одат во Вардaр
05.08.2014 Курир Металург суспендираше три ракометарки
05.08.2014 Екипа ЖРК Металург стави под суспензија три свои ракометарки
01.08.2014 Спорт Медиа ЖРК Металург си купи репрезентативка: Маја Ивановска во Автокоманда
22.07.2014 спорт 365 Тежок противник за ЖРК Металург во Купот на победниците на куповите
22.07.2014 Тип.ком.мк КПК, Петровски: Шиофок е фаворит во двете средби со ЖРК Металург
30.06.2014 Нова Македонија Петте години во Металург се моите најубави во кариерата
28.06.2014 Нова Македонија Александар Петровски е новиот тренер на ЖРК Металург
28.06.2014 Тип.ком.мк Петровски е новиот тренер на ЖРК Металург
21.06.2014 Нова Македонија Металург ќе се потпре на домашни сили
18.04.2014 Екипа ЖРК Металург убедлив против Даниловград (19-30)
19.04.2014 Екипа ЖРК Металург убедливо поразен во Подгорица
Алфа тв Металург славеше над ГЕН Загорје
Екипа ЖРК Металург го совлада Загорје (33-27)
Нова Македонија Ракометарките на Металург доминантни
18.03.2014 Република Македонски парадокс, ЖРК Вардар на фајналфор во ЛШ, костурот на репрезентацијата ни е од Металург
09.02.2014 Handballme.me Danilovgrad poražen u Skoplju – Malo jedna Đina za iznenađenje
12.11.2013 Ekипа „Вардарки“ рутински до дерби-победа
19.10.2013 Нова Македонија Металург поразен од Локомотива
07.10.2013 Ekипа КПК: ЖРК Металург поразен од Оденсе (24-30)
07.10.2013 Нова Македонија Металург без здив против Оденсе
04.10.2013 Хит портал ЖРК Металург ја почнува европската одисеја против Одензе
05.10.2013 Нова Македонија Ослабениот Металург оди на изненадување против Оденсе
27.09.2013 Handballme.me Plave razbile i Metaurg
26.09.2013 Нова Македонија Мечевска во последната секунда го приземји самоуверениот Вардар
25.09.2013 Дневник Металург му откина бод на Вардар СЦБТ
24.09.2013 + Инфо ЖРК Металург и ЖРК Вардар одиграа нерешено
24.09.2013 Ekипа Мечевска со гол во последната секунда донесе реми за Металург против Вардар
24.09.2013 Телеграф ШАМПИОНОТ ИЗВИСИ: Бод во последна секунда за ЖРК Металург
24.09.2013 Република Металург најде лек за дрим-тимот на Вардар
24.09.2013 Локално Дербито во женската Супер лига заврши без победник
24.09.2013 Кирилица Металург и Вардар СЦБТ играа нерешено на стартот на женската Супер лига
24.09.2013 Мамас Дербито во женската Суперлига заврши без победник
24.09.2013 NerPress ЖРК Металург и ЖРК Вардар СЦБТ ги поделија бодовите
24.09.2013 Балкан Хандбал Vardarke samo remizirale sa Metalurgom!
24.09.2013 Нова Македонија Металург со херојска игра до бод против фаворизираниот Вардар СЦБТ
21.08.2013 Нова Македонија Спојот на генерации се уигрува во Крагуевац
08.08.2013 Нова Македонија Андреа Белеска од Вардар СЦБТ во ЖРК Металург
09.08.2013 Дерби Белеска прво засилување за ЖРК Металург
09.08.2013 Балкан Хандбал ŽRK Metalurg se sprema na Ex-Yu turneju
03.08.2013 Нова Македонија Добри подготовки за подолга европска сезона
27.05.2013 Нова Македонија Металург продолжува со остварување на високите амбиции
20.05.2013 Вечер Будуќност шампион, Бајрамовска најдобар стрелец
20.05.2013 Утрински весник ВРХЛ – Металург вицешампион на регионот
19.05.2013 Екипа Девојките на Металург во финалето на регионалната лига: Извонреден триумф над Подравка (28-26)
19.05.2013 + Инфо ЖРК Металург во финалето на регионалната лига
19.05.2013 24 часа ЖРК Металург во финалето на регионалната лига
19.05.2013 Република Подвиг на ракометарките на Металург
19.05.2013 Спорт Клуб ЖРК Металург со историска шанса да стане шампион во Регионалната лига
20.05.2013 Спорт Арена ВРХЛ: Будуќност првак, Бајрамовска прв стрелец на Ф4 турнирот
20.05.2013 Алфа тв Будуќност подобра од ЖРК Металург
20.05.2013 Република Будуќност подобра од Металург
20.05.2013 Сител ЖРК Металург поразен во финалето
20.05.2013 Нова Македонија Прво финале за девојките од „Автокоманда“
14.05.2013 Rukomet.hr Metalurg Sonje Bašić pobjednik Kupa Makedonije
13.05.2013 Нова Македонија Девојките на Металург се младински првенки
13.05.2013 Спорт Арена Петрушевски: “ЖРК Металург докажа дека е голема екипа“
13.05.2013 Балкан Хандбал ŽRK Metalurg odbranio Kup Makedonije!
11.05.2013 Спорт Арена ЖРК Металург ја одбрани титулата во националниот Куп
11.05.2013 Ekипа Финале на женскиот куп – Вардар игра за двојна круна, Металург во обид да избегне сезона без трофеј
12.05.2013 Спорт клуб ЖРК Вардар падна во Автокоманда, Металург ја одбрани титулата во Купот
12.05.2013 А1.Он ЖРК Металург го одбрани Купот
12.05.2013 Дерби Металург го одбрани трофејот во Купот
12.05.2013 Алфа ТВ Куп трофејот за ЖРК Металург
22.04.2013 Нова Македонија Металург и Вардар ќе се борат за круната
11.03.2013 Нова Македонија Вардар СЦБТ го доби дербито против Металург
09.03.2013 Балкан Хандбал Vardarke vladaju – Poraz Metalurga posle 28 meseci!
13.02.2013 Нова Македонија „Купи карти за се“ е новиот партнер на Металург
13.02.2013 Дневник Червар: Реагирам емотивно, но без зла намера
13.02.2013 Нова Македонија Треба уште работа до формата како пред СП
13.02.2013 Дневник Металург ќе ги проретчи странците
13.02.2013 А1.Он Червар: Реагирам емотивно, но без зла намера
10.02.2013 Спорт Арена Козлина: “Не знаевме како да ги запреме полуконтрите на Горење“
10.02.2013 Сител Се „коцка“ ли Металург со пласманот во Ц-групата?!
09.02.2013 Утрински весник Металург во зимски сон
09.02.2013 Спорт Арена ЛШ: Битката ја доби Горење, чекор назад за Металург (23:19)
09.02.2013 Спорт клуб Металург поразен во Велење
09.02.2013 On.Net Металург поразен од Горење
09.02.2013 Off.Net Горење му се реваншираше на Металург
09.02.2013 МКД Металург имаше неуспешна мисија во Словенија: лошото второ полувреме донесе пораз во Велење!
09.02.2013 Ekипа „Металурзите“ без муниција во Велење
09.02.2013 Сител Габер: Време е да му вратиме на Металург мило за драго
09.02.2013 Спорт клуб Голем тест за Червар и неговите избраници
09.02.2013 Нова Македонија Словенците се фаворити, Металург оди на победа
09.02.2013 Нова Македонија Металург против Горење во битка за 2. позиција во групата Ц
09.02.2013 Дневник Ракомет ЛШ: Металург преку Горење во броба за второто место