Датум Извор Наслов
08.02.2013 Ekипа Словенците стравуваат од Металург: Мора да се запрат крилата на Македонците
08.02.2013 IDIVIDI Металург во Велење по второ место
08.02.2013 Нова Македонија Чокрев: Подготвени сме за Горење Велење
07.02.2013 Нова Македонија Во снежни услови се гради тактиката за Горење
07.02.2013 Курир Вугринец: За боите на Металург ќе се бориме како лавови
06.02.2013 Дневник Против Горење со отворени карти
06.02.2013 Нова Македонија Во Крањска Гора за да „гори“ Горење
06.02.2013 Балкан Хандбал Metalurg lansirao novi sajt – “Odličan, pet”
04.02.2013 Нова Македонија Металург минимално загуби од Мешков
04.02.2013 Спорт клуб Интернет-страницата на Металург со нов изглед
03.02.2013 Дневник Металург пропушти можност да избие на чело на СЕХА-лигата
19.12.2012 Утр.Весник Манаскови верни на Металург
06.12.2012 инфо+ Браќата Мојсоски го здробија Борац
17.12.2012 Sportsport.ba Talentirani reprezentativac Igor Mandić u Metalurgu
20.12.2012 Нова Македонија Браќата Манаскови потпишаа договори со Металург
24.12.2012 ЕКИПА Заврши новогодишниот ракометен турнир на Металург за најмладите: Децата да го сакаат спортот
04.12.2012 Нова Македонија Металург секоја сезона се надминува себеси
20.12.2012 Нова Македонија Да, ние можеме
21.12.2012 Oн.Нет Червар воодушевен што доби македонски пасош
19.12.2012 Дневник Браќата Манаскови продолжуваат во Металург
18.12.2012 El guerrero El Metalurg ha fichado al lateral izquierdo Igor Mandic
11.12.2012 +Инфо Лошото време ја прекина турнејата, Металург заглавен во Виена
08.12.2012 МКД Металург го скрши малерот со Нексе: македонскиот шампион победи во Нашице (28-27)
08.12.2012 On.net Миркуловски го сруши Нексе
19.12.2012 El guerrero Lino Cervar se ha nacionalizado macedonio
19.12.2012 24sata.hr Lino Veliki Makedonski: Červar dobio makedonsku putovnicu!
19.12.2012 Курир Лино Червар доби македонски пасош
21.12.2012 Македонија 24 Град Скопје ги прогласи најдобрите спортисти
19.12.2012 Балкан Хандбал Lino Červar postao makedonski državljanin!
11.12.2012 Нова Македонија Почетни тренинзи за девојчиња во ОУ „Стив Наумов“
05.12.2012 Н.Македонија Металург по тројна победа на гости
21.12.2012 Mnogoo Лино Червар трогнат поради македонските документи
08.12.2012 Спорт клуб И Нексе “падна” пред Металург
11.12.2012 Нова Македонија Неизвесно патувањето на Металург за Брест?
19.12.2012 Н.Македонија Червар: Горд сум што станав Македонец!
19.12.2012 А1.ОN Браќата Манаскови продолжуваат во Металург
19.12.2012 МТВ ТВ Браќата Манаскови продолжуваат во Металург
19.12.2012 ЕКИПА Лино Червар стана Македонец, Премиерот Груевски со македонски пасош за тренерот на Металург
21.12.2012 Идивиди Уживам во Скопје!
20.12.2012 Handnews Mac | Nouvelle nationalité pour Lino Cervar
18.12.2012 Balkan Handball Metalurg doveo Igora Mandića
20.12.2012 Vecerni List Červar: Ponosim se što sam Makedonac!
15.12.2012 Н.Македонија Спортистите се најголемите амбасадори на секоја држава
01.12.2012 ЕКИПА Шамбери падна во финишот, Металург повторно во Топ 16 фазата
01.12.2012 24 Вести Червар: Денеска победи тимот
22.12.2012 СуперСпорт Заврши првата фаза од “Новогодишниот турнир“ во организација на РК Металург
05.12.2012 ЕКИПА Металург на турнеја: Три едноподруго гостински дуели во СЕХА лигата
01.12.2012 Утр.Весник (ФОТО) Металург се измачи за осминафиналето
05.12.2012 Дневник Манасков меѓу најдобрите десет млади играчи во Лигата на Шампионите
06.12.2012 Н.Македонија На мини-турнејата без Козлина, Наумовски, Ангелов и Манасков
09.12.2012 sportnet hr U najboljoj utakmici sezone, Našičani poklekli pred Metalurgom
11.12.2012 Утр.весник „Металурзите“ заглавија во Виена
07.12.2012 SEHA NEXE dočekuje Metalurg
17.12.2012 Вечер Металург е шампион со резултати, факти и армија навивачи
19.12.2012 Утр.Весник Лино Червар доби македонски пасош
24.12.2012 Н.Македонија Иднината на македонскиот ракомет има темели
20.12.2012 Кирилица Металург низ 2012 година
03.12.2012 Бркај работа Интервју со чуварот на нашата мрежа – Тања Андрејева
21.12.2012 Н.Македонија Металург науспешен клуб, Наум Мојсоски спортист на град Скопје
21.12.2012 24sata.hr ‘Nije to mala stvar, ne dijele se putovnice tek tako, dirnulo me’
03.12.2012 Нова Македонија Асистенти: Миркуловски девет, Мојсовски осум, Вугринец седум
25.12.2012 Н.Македонија Децата се најголемото богатство на Металург
01.12.2012 Н.Македонија Ракометарите на Металург се пласираа во Tоп 16 во ЛШ
26.12.2012 Н.Македонија Металург продолжи со хуманоста
14.01.2013 Спорт клуб Бајрамовска и Башиќ се верни на ЖРК Металург!
02.01.2013 EHF Barcelona are the best of 24 teams
04.01.2013 Утр.Весник Не би можела да се замислам без ракометот
11.12.2012 MKД Металург заглавен на аеродромот во Виена
06.12.2012 Спорт клуб Победа за Металург на стартот на турнејата
05.12.2012 Утр.Весник Металург растоварено против Борац
10.12.2012 Н.Македонија Урнат и Нексе
29.12.2012 Вечер Симона не љубомори на срцата од обожавателките
08.12.2012 МКД Ракометарите на Металург завеани во Нашице!
06.12.2012 Утр.Весник Металург убедлив против Борац
08.12.2012 Н.Македонија Металург рутински во Бања Лука
08.12.2012 ЕКИПА Металург му зема мерка на Нексе (27-28)
17.12.2012 Нова Македонија Триумфална година
19.12.2012 Дневник Дејан продолжува, Мартин стартува во Металург
19.12.2012 Makfax Червар стана македонски државјанин
19.12.2012 Index.hr Cervar postao Makedonac
10.12.2012 Brest Meskov SEHA-лига: матч БГК и «Металурга» не состоится
26.12.2012 SPORTmanija Металург беше на гости кај децата со церебрална парализа
11.11.2012 Н.Македонија ЖРК Металург се пласира во следниот круг на КПК
05.11.2012 Скопје инфо РК Металург награден за афирмација на општината Гази Баба
01.11.2012 Нова Македонија На Металург треба да му се симне капа во ЛШ
11.11.2012 Netpress ЖРК Металург во осминафиналето во КПК
09.11.2012 Дневник Вардар и Металург ќе играат во СЕХА, а ќе мислат на Европа
12.11.2012 МКД Билетите за Металург – Киелце пламнаа за помалку од два часа
12.11.2012 Сител ТВ Пуштени во продажба влезниците за Металург – Киелце
11.11.2012 ЕКИПА Нова победа над Лублин: Металург во осминафиналето од КПК
12.11.2012 Балкан Хандбал Metalurg o derbiju u SEHI: “U okršaju bez ljudskih žrtvi, pobedio je Vardar”
12.11.2012 Балкан Хандбал “Boris Trajkovski” rasprodat pred Kielce za 70 minuta – 6000 navijača čeka Poljake!
31.10.2012 EHF Červar faces former assistant Goluža
05.11.2012 Курир Металург ја доби наградата „Големата Мајка“
09.11.2012 Н.Македонија Девојките од Автокоманда се подготвени за две победи
02.11.2012 sportnet hr Červar: “Čupić je bez sumnje najbolje desno krilo svijeta”
26.10.2012 Press 24 Металург го преслуша Загреб
27.10.2012 El guerrero Lino Cervar le da una lección técnica a Goluza al ganar el Metalurg al Zagreb en la Liga SEHA
27.10.2012 Vecernji.hr Červar: Mi smo hit, ne može baš svaki klub privući 7000 navijača!
05.11.2012 Нова Македонија Сестринското дерби очекувано го доби Металург