МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГО СОВЛАДА КАСТРИОТИ

20.09.2012 23:27

Во пријателски меѓународен натпревар Металург Скопје ја совлада екипата на Кастриоти од Урошевац, со резултат 26:24 (15:11).

Во текот на целиот натпревар нашите девојки го диктираа темпото и го контролираа резултатот. Имавме постојано водство од неколку гола и не дозволивме да се постави прашањето за победникот на оваа средба. Гостите се обидоа со по малку груба игра да го свртат резултатот, но без успех.

РК Металург Скопје – РК Кастриоти   26:24 (15:11)

РК Металург Скопје: С.Петковска, Јаневска, Серафимова, Стојковска 5, Ливриниќ 2, Бебиќ, Величковска 5, Гакидова 5, Талевска 4, Каранфиловска 2, Неделкова, Тодоровска 2, Дабевска, Димовска, Талевска 4 и Е.Петковска 1.

Прочитано 18 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 3 = 5