Милица Николиќ се врати во ЖРК Металург

17.06.2020 13:18

Левиот бек Милица Николиќ (20) е нова ракометарка на ЖРК Металург, со кого потпиша едногодишен договор.

Милица е производ на нашите ракометни школи и во ЖРК Металург ги мина сите млади категории. Подоцна се пресели во ЖРК Вардар каде мина три сезони, пред сега повторно да го облече дресот на нашиот клуб.

Милица е дел од поширокиот список на сениорските репрезентативки на селекторот Симе Симовски и ќе биде големо засилување за нашиот клуб.

Фото:

 

Прочитано 246 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


3 − 2 =