МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ. РАСПОРЕД НА ПРВОТО КОЛО.

11.04.2013 15:52

проба_resize

Овој викенд ќе се одиграат натпреварите од првото коло во мини-лигата на Ракометната академија на Металург. Поради големиот број пријавени екипи, натпреварите ќе се играат в сабота и в недела.

Распоред од првото коло:

Сабота, 13 април:

08.30  Алколоид – Факом (машки 2000/1) – Силвана

09.05  Макстил – ПГО (машки 2000/1)

09.40  Ре-Медика – Нова Македонија (женски 2000/1)

10.15  Репро 1 – Летто чипс (машки 2000/1)

10.50  Ангели – Колибри (женски 2000/1)

11.25  Стоби – Пелистерка (машки 2002/3)

– Дуле стил 99  (машки 2002/3)  – слободна

– Аква денс клуб – Сити радио (женски 2000/1)  8:10 (5:6)

Недела, 14 април:

09.00  Хотел Бетон – Бауерфајнд (машки 2000/1)

09.40  Репро 21 – Пелистерка Кола (машки 2000/1)

10.20  Кемпа – Пелистерка Мохито (женски 2002/3)

11.00  Бетон – Канал 4 (машки 2002/3)

11.40  Исо спорт – Ролинг ролс (женски 2002/3)

12.20  Македонски спорт – Винарија Стоби (женски 2002/3)

– Дуферко  (машки 2002/3) – слободна

Прочитано 316 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


3 + 6 =