НА 21-И ЈАНУАРИ ВО СКОПЈЕ СЕ ИГРА ЧЕТВРТИОТ ТУРНИР ОД КАЛЕНДАРОТ НА РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

19.01.2015 21:06

baner - vesti_resize

Во рамките на женското регионално натпреварување, на 21-ви и 22-ри јануари, во Автокоманда ќе се одигра четвртиот турнир, на кој учествуваат екипите на ЖРК Металург, Крим Меркатор, Будуќност и на Даниловград. за оваа натпреварувачка сезона. Домаќин на турнирот е ЖРК Металург.

Распоред:

21 јануари:

15.30 часот:  ЖРК Металург – Даниловград

19.00 часот:  Крим Меркатор – Будуќност

22 јануари:

11.00 часот:  Даниловград – Крим Меркатор

19.00 часот:  ЖРК Металург – Будуќност

Влезот е слободен за сите заинтересирани.

Прочитано 456 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


8 + 1 =