ПОДРАВКА ПОДОБРА ОД ЖРК МЕТАЛУРГ

18.01.2015 15:06

baner - vesti_resize

Во Копривница почна третиот турнир од Регионалната лига, на кој, покрај Подравка и ЖРК Металург, игра уште и екипата на Крим Меркатор.

ЖРК Металург вчера се сретна со домаќинот на турнирот, екипата на Подравка. Оваа средба ја загубивме со резултат 28:21 (14:8), благодарејќи на лошо одиграното прво полувреме. Игравме брзоплето и со многу технички грешки. Во вториот дел бевме многу порамноправни, но и овој дел го загубивме со минимални 13:14.

Подравка Вегета – ЖРК Металург  28:21 (14:8)

Подравка Вегета: Jукиќ, Капитановиќ, Mилебковиц, Човиќ 1, Никшиќ 3, С. Шенвалд 1, Живковиќ 3, Зоно 4, Немашкалo 4, И. Mрџен 1, Драгишиќ 1, Видак 4, Oремовиќ 2, Maлјак, Tрифуновиќ и Eлез 4 (1).    Седмерци: 1/1.    Исклучувања: 6 минути.

ЖРК Металург: Серафиова (1 одбрана), Aнтиќ (7 одбрани), Дурланова, Kaранфиловска, Белескa 2 (1), Joвановскa, Николиќ 1, Стојковска 1, Николовска 4 (2), Дабевскa, Ливриниќ 3, Саздовска 2, Ципушева, Ристовска 8 (4) и Петковска.   Седмерци: 7/9.    Исклучувања: 2 минути.

Прочитано 226 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


7 + 8 =