Прашања и Одговори

 Постави Прашање

Одговорени Прашања

09/04/2014 - Валдо прашува: . "Дали може да извршите ажурирање на податоците во составите на тимовите во сите категории?" Одговор:
Наскоро тоа ќе биде завршено.
09/02/2014 - Владо прашува: . "Дали и понатаму ќе функционира рубриката прашања?" Одговор:
Да.
07/05/2014 - fan -Skopje прашува: . "Sto se slucuva so timot na Metalurg-Skopje i koj ke bide nov trener na ekipata po zaminuvanjeto na trenerot Simovskai vo drug klub." Одговор:
Металург Скопје, по извршената трансформација, веќе не постои.
06/14/2014 - коце прашува: . "Дали е точно дека Бајрамовска ќе оди во Крим?" Одговор:
Да, точно е.
06/12/2014 - Goran прашува: . "Дали може и каде да се купи дрес и шорц од ЖРК Металург, за девојче од 10 години" Одговор:
Во овој момент немаме за продажба дресови на ЖРК Металург.
06/02/2014 - Fan прашува: . "Dali e tocno deka zenskiot rakometen klub na metalurg ke se raspadni totalno i v godina ke igra so mladinski sostav..." Одговор:
ЖРК Металург не може да се распадне, но може да се подмлади.
06/02/2014 - Тимар прашува: . "Дали е вистина дека и Душица Ѓорѓиевска и Робертина Мечевска си заминуваат од ЖРК Металург?" Одговор:
Да.
05/28/2014 - fan od Skopje прашува: . "Ve molam da mi odgovorite: Dali Metalurg zeni se raspagja poradi finansii i dali voopsto ke postoi ZRK Metalurg zeni ??? Vi blagodaram :)" Одговор:
ЖРК Металург не се распаѓа, особено не поради финансии. ЖРК Металург се подмладува и во својот состав ќе има се што е најталентирано во Македонија.
11/22/2013 - Violeta прашува: . "Koga se vrakja na teren golmankata Mateja Serafimova ??? I posakuvam brzo vrakjanje ! Taa e ogromna nadez i potencijal za prv tim na Metalurg(zeni). BRANI SO SRCE . Pozdrav." Одговор:
Матеја ќе има подолга пауза, околу 6 месеци.
10/10/2013 - Tome Jovanovski прашува: . "Hitno!\r\nKoga patuvate vo Danska? \r\nBidejki znam deka vo igra vo Sabota" Одговор:
Девојките отпатуваа денеска наутро.
10/09/2013 - ckembar прашува: . "zosto bajramoska ne igra vo poslednite utakmici ??" Одговор:
Мирјета е повредена.
09/19/2013 - sk прашува: . "kade se prodavaat bileti za utakmicata so vardar na 24ti?" Одговор:
Влезот е слободен.
09/17/2013 - Tome Jovanovski прашува: . "Koj datum igra ZRK Metalurg protiv HC Odense vo Odense?" Одговор:
Денот не е прецизно одреден. Се игра на 16 или на 17 октомври. ЕХФ наскоро ќе мора да ја прецизира датата.
09/05/2013 - Tome Jovanovski прашува: . "Dali ke igra ZRK Metalurg protiv HC Odense od Danska vo evropski kup?\r\n" Одговор:
Да
08/22/2013 - Tome Jovanovski прашува: . "\"dali ANDREA BELESKA KE IGRA ZA ZRK METALURG PRV TIM?\"" Одговор:
Да.
08/07/2013 - fan прашува: . "dali ANDREA BELESKA KE IGRA ZA ZRK METALURG?" Одговор:
Да.
07/19/2013 - fan od bitola прашува: . "dali potpisa dogovor mirjeta bajramoska" Одговор:
Мирјета Бајрамоска останува во Металург.
07/14/2013 - Андреј фан прашува: . "Кога се игра натпреварот Металург-Подравка и каде? Се знае ли уште сега? Благодарам за прашањето.\r\n" Одговор:
Се игра на 1 септември, во Копривница.
05/25/2013 - Kiki прашува: . "Kade i koga ke bidat pusteni vo prodazba kartite za natprevarot Makdeonija - Spanija" Одговор:
Влезот е слободен.
05/15/2013 - Андреј Лазе прашува: . "Кои се следните мечови на ЖРК Металург???" Одговор:
18 и 19 мај, фајналфор во Регионална лига во Тиват (Црна Гора).
05/04/2013 - goran прашува: . "dali planirate od dogodina povekje da vlozite i vo dvata tima bidejki dvata tima na vardar osobeno zenskiot strasno se zasili pa ke vi treba mnogu rabota da go dostignete nivnoto nivo ? blaogdaram" Одговор:
Нека заврши сезоната, па ќе се размисли. Што се однесува на женскиот тим, сигурно не ќе сме во можност да се засилиме во тие размери. Женскиот клуб на Вардар има поголем буџет од вкупниот буџет на сите тимови на Металург (машки и женски).
05/03/2013 - fan прашува: . "Golem fan sum na metalurg me interesira dali vo slednata sezona ke se pravi tim da mu parira na vardar ili...." Одговор:
Во тие размери, сигурно не.
04/28/2013 - Андреј прашува: . "Како се купуваат билети за ЖРК Металург?? Кога ќе почнат картите за Металург-Вардар СЦБТ??????? Одговорете веднаш!!!!!!!!!!!!!!!" Одговор:
Бесплатно е
04/24/2013 - kjkszpj прашува: . "Koga go igrate posledniot natprevar od regionalnata liga protiv Zajecar vo gosti?" Одговор:
Допрва треба да се закаже.
04/01/2013 - fan прашува: . "Bajramovska gi ispusti dvete sredbi so Srbija. Dali e se vo red so nea? " Одговор:
Сега е се во ред.
03/24/2013 - Aleksandra прашува: . "Bi sakala da ve prasam imam kerka 12godisna koja saka da trenira rakomet ziveeme vo kisela voda i me interesira dali vo ovoj del od gradot ima treninzi za ovaa vozrast.....odnapred vi blagodaram" Одговор:
Женските шкпли можете на ги видите на овој линк. Видете што најмногу ви одговара. http://zrk.rkmetalurg.mk/category/klub/kategorii/rakometna-akademija-kategorii/rakometni-shkoli-rakometna-akademija-kategorii/
03/22/2013 - Kiki прашува: . "Sto e so Bajramovska ima li nekakvi informacii okolu nejzinata povreda" Одговор:
Има главоболки.
03/13/2013 - goce прашува: . "dali sansite za titulata se izgubeni ?? blagodaram" Одговор:
Никако, борбата за титулата допрва следи.

Мое Прашање

Затвори

Вашето прашање е испратено!

Поставете го вашето прашање со пополнување на оваа форма.

Име *
Прашање *
* Задолжителни полиња