Резултати од 7. коло на женската Суперлига. Табела

16.10.2018 00:23

Одиграно е и седмото коло на женската ракометна Суперлига.

ЖРК Металург во ова коло ја совлада екипата на Спартак и, со седум победи и 21 освоен бод, продолжи самостојно да владее со врвот на првенствената табела.

.

Резултати:

ЖРК Спартак – ЖРК Металург  22:34 (9:16)

ЖРК Пелистер – ЖРК Деспина  38:24 (20:12)

ЖРК Гевгелија – ЖРК Стружанка  16:22 (8:12)

ЖРК Куманово – ЖРК Овче Поле  46:17 (27:5)

ЖРК ЦЕМС – ЖРК Вардар  22:32 (8:18)

Табела:

Прочитано 237 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 3 = 3