Тешка задача за ЖРК Металург во ЕХФ-Купот

11.07.2018 12:08

Вицешампионот на Македонија ЖРК Металург е рангиран на 45-тото место во ЕХФ-Купот, а тоа значи дека натпреварувањето ќе го почне од првото коло и за можни противници ќе ги има екипите на Виборг (Данска), Звезда Звенигород (Русија), Мецинген (Германија), Вац (Унгарија), Иси Парис (Франција), Фредрикштад (Норвешка), Славија Прага (Чешка), Кастамону (Турција), Заглебие Лубин (Полска), Хорс (Шведска), Споно Иглс (Швајцарија), Атлетико Г. (Шпанија), БНТУ Минск (Белорусија), Ото Вокрфорс (Холандија).

Како што се гледа од изборот, не чекаат тешки противници и далечни патувања.

Ждрепката е закажана на 17 јули, а средбите од првото коло ќе се играа на 8 /9 септември и 15/16 септември.

Прочитано 385 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


3 + = 5