ТОП 20 ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ ВО ЖЕНСКА КОНКУРЕНЦИЈА

24.09.2014 13:09

baner - vesti_resize

По објавувањето на најдобрите летни трансфери во машка конкуренција, специјализираниот ракометен портал Handball-planet направи и листа на 20-те најдобри трансфери во женскиот ракомет, реализирани во летниот преоден рок:

Бр. Ракометарка Замина од… Дојде во…
01. Катарина Булатовиќ Ѓер Будуќност
02. Андреа Пенезиќ Крим Вардар
03. Александрина Кабрал Барбоса Турингер Флори Хандбал
04. Сузан Милер Лајпциг Ѓер
05. Александра До Насименто Хипо Баја Маре
06. Камила Херем Бјасен Баја Маре
07. Ана Вјакхирева Звезда Астраханочка
08. Алина Војтас Лублин Ларвик
09. Јелена Грубишиќ Крим Ѓер
10. Линеа Торстенсон Виборг Букурешт
11. Барбара Аренхарт Хипо Баја Маре
12. Мацарена Агилар Рандерс Ѓер
13. Фернанда да Силва Хипо Букурешт
14. Ања Алтхаус Турингер Вардар
15. Трине Троелсен ФЦМ Тулон
16. Сандра Тофт Холстебро Ларвик
17. Марија Јовановиќ Астраханочка Иси Париз
18. Катарина Томашевиќ Нант ФТЦ
19. Барбара Лазовиќ Крим Вардар
20. Марит Малм Фрафјорд Виборг Ларвик
Прочитано 293 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 4 = 4