УНГАРСКИ ЕРД ПОТПИША ТРИ ОДЛИЧНИ РАКОМЕТАРКИ

11.07.2014 18:56

za tekst

Четвртопласираната екипа од последното првенство на Унгарија, екипата на Ерд, ги засили своите редови со три квалитетни ракометарки.

За екипата на Ерд потпиша поранешната ракометарка на ЖРК Металург, српската репрезентативка на позиција десно крило, Катарина Крпеж, која пристигна од Крим. Од ЖРК Вардар СЦБТ дојде Русинката со македонски пасош, десното крило Екатерина Костјукова, а од тимот на Иси Париз, француската репрезентативка на позиција лев бек, Мариама Сигнате.

Прочитано 248 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


9 − = 8