В НЕДЕЛА ЖРК МЕТАЛУРГ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВАРДАР СЦБТ

23.01.2014 01:47

baner - vesti_resize

По подолго време ќе видиме натпревар на ЖРК Металург. Имено, в недела ќе се одигра реванш-средба во рамки на 11. коло на Регионалната лига, против екипата на Вардар СЦБТ. Овој натпревар, кој е закажан со почеток во 16 часот, ќе се одигра во СРЦ “Кале“.

Да потсетиме, првата средба, во салата “Автокоманда“, и припадна на екипата на Вардар СЦБТ, со резултат 26:35 (14:18).

Прочитано 257 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 4 = 5