ВИСОК ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА БУДУЌНОСТ

18.04.2014 22:55

baner - vesti_resize

ЖРК Металург забележа висок пораз во заостанатиот натпревар од 3. коло на женската Регионална лига против екипата на Будуќност, со резултат 34:23 (19:9). Нашите девојки се држеа до половината од првото полувреме, кога домашниот состав направи серија од 6:0 и создаде разлика која не бевме во можност да ја пратиме. Полувремето заврши со резултат 19:9. Второто полувреме помина во поизрамнета борба во која Будуќност рутински ја одбрани својата висока предност.

Најдобри поединки во нашиот тим беа Бајрамоска и Гроздановска, кои постигнаа по8 гола.

Веднаш по натпреварот нашите девојки тргнаа кон Скопје.

ЖРК Будуќност – ЖРК Металург  34:23 (19:9)

ЖРК Будуќност: Волтеринг, M. Вукчевиќ, Ждериќ, Петровиќ 8, Неагу 6, O.Вукчевиќ, Никита, Божовиќ, Ѓорѓиевска 2, Далби 7, Jeжиќ 3, Цвијиќ 2, Meхмедовиќć 4, Павичевиќ 1, Биздра 1 и Лазовиќ.    Седмерци: 5/6.     Исклучувања: 12 минути.

ЖРК Металург: Иаломитеану, Aнтиќ, Meчевска 1, Гроздановска 8, Ѓорѓиевска,  Бајрамоска 8, Белеска, Joвановска, Mладеновска 2, Николиќ, Николовска 1, Ливриниќ, Саздовска, Величковска 1, Ристовска 2 и Mитрова.     Седмерци: 5/5.     Исклучувања: 4 минути.

Судии: Калуѓеровиќ и Вујачиќ од Црна Гора.

Фото:

buducnost-670x380_resize

cvija_resize

neagu_resize

Прочитано 253 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


+ 2 = 6