ЖРК Металург одбраната на титулата ќе ја почне со мечот против Гевгелија

16.08.2019 14:58

Денес во конференциската сала на хотелот „Континентал“, се влечеше ждрепката за претстојната сезона на Женската лига.

Новиот шампионат во Женската лига стартува од 14/15 септември, а првиот дел да заврши на 7/8 декември. Оваа сезона во натпреварувањето ќе бидат вклучени дури 14 екипи. Се укинува плеј-оф и плеј-аут, а тимовите ќе играат двокружно, па ќе се одиграат вкупно 26 кола.

ЖРК Металург одбраната на титулата ќе ја почне со мечот против Гевгелија во Автокоманда.

.

Двојки за првото коло:

ЖРК Металург – Гевгелија
Спартак – Вардар
Стружанка – Ѓорче Петров
Кузман В.И. – Чаир
Деспина – Куманово
Пелистер – Цемс
Алушовски – Овче Поле

Прочитано 137 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


3 + 9 =