ЖРК МЕТАЛУРГ ПОБЕДОНОСНО ЈА ПОЧНА МИНИ-ТУРНЕЈАТА ВО ЦРНА ГОРА

17.04.2014 21:57

baner - vesti_resize

ЖРК Металург со победа ја почна мини-турнејата во Црна Гора. Во рамките на женската Регионална лига, настрада екипата на Даниловград, која доживеа вистинска катастрофа, со резултат 30:19.

Во текот на сите 60 минути  нашите ракометарки имаа контрола врз резултатот и во ниту еден момент не оставија место за надеж за домашната екипа. Нешто повеќе отпор имаше во првото полувреме, кое заврши со резултат 14:10, додека во вториот дел постоеше само екипата на ЖРК Металург.

Утре нашите девојки ќе имаат многу посериозна задача во мечот против учесникот во фајналфорот на женската Лига на шампионите, екипата на Будуќност. Според информациите од Црна Гора, девојките се со висок морал и со голема желба го чекаат утрешниот натпревар.

ЖРК Даниловград – ЖРК Металург  19:30 (10:14)

ЖРК Металург: Иаломитеану, Антиќ, Бајрамоска 8, Мечевска 3, Гроздановска 6, Ѓорѓиевска 3, Белевска, Јовановска, Младеновска 3, Стојковска, Николовска, Ливриниќ, Саздовска, Величковска, Ристовска 4 и Митрова 3.

Прочитано 264 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


3 + 5 =