ЖРК Металург во борба за полуфинале на националниот Куп

23.02.2019 11:01

Во текот на овој викенд ќе се одигра четврт-финалната фаза во женскиот Куп на Македонија. По подолга пауза, натпреварувачки обврски ќе има и ЖРК Металург.

Место во полуфинале ќе обезбедат победниците на четврт-финалните средби.

.

Распоред:

23.02. 2019 г., 18.00 ч.:  ЖРК Овче Поле – ЖРК Металург

23.02. 2019 г., 18.30 ч.:  ЖРК Куманово – ЖРК Цемс

23.02. 2019 г., 13.00 ч.:  ЖРК Гевгелија – ЖРК Вардар

23.02. 2019 г., 13.00 ч.:  ЖРК Пелистер – ЖРК Спартак

24.02. 2019 г., 12.30 ч.:  ЖРК Стружанка – ЖРК Деспина

00.02. 2019 г., 00.00 ч.:  ЖРК Стружанка – ЖРК Деспина/ ЖРК Пелистер – ЖРК Спартак

 

 

Прочитано 180 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


7 + 7 =