ЖРК Металург во полуфиналето на Купот на Македонија ќе се сретне со екипата на ЖРК Куманово

03.05.2019 14:38

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки од Купот на Македонија во женска и машка конкуренција.

Фајналфор-турнирот во женска и машка конкуренција ќе се игра во Спортската сала „Куманово” во Куманово, во период од 09 до 11 мај.

ЖРК Металург во полуфинале ќе се сретне со домаќинот на турнирот – екипата на ЖРК Куманово, што е всушност финале пред финалето, бидејќи ќе се сретнат моментално двете најдобри женски екипи во Македонија.

 

.

Распоред:

Полуфинале:

09.05.2019 г., 17.00 часот:   ЖРК Куманово – ЖРК Металург

09.05.2019 г., 20.00 часот:   ЖРК Вардар – ЖРК Стружанка

Финале:

11.05.2019 – 16.00 часот

Прочитано 151 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


6 + = 12