ЖРК МЕТАЛУРГ ЗАГУБИ И ОД КРИМ МЕРКАТОР

18.01.2015 17:06

baner - vesti_resize

ЖРК Металург ја загуби и втората средба од третиот турнир на Регионалната лига. Подобра од нас беше екипата на Крим Меркатор, која не совлада со високи 22:32 (12:16).

Kрим Меркатор – ЖРК Mеталург  32:22 (16:12)

Kрим Меркатор: Петрухина, Стефанишина, Aртсјукович 3, Jуриќ 1, Чечкова 2, Пино 4, Maвсар 6, Хрнчиќ 1, Бајрамоска 5, Koрен 5, Jaнковиќ 1, Грегорц 2 и Зримшек 1.    Седмерци: 0.     Исклучувања: 4 минути.

ЖРК Mеталург: Серафимова (4 одбрани), Aнтиќ (1 одбрана), Дурланова (4 одрани), Kaранфиловска, Белевска 3 (2), Joвановскa 7, Николиќ, Стојковскa 1, Николовскa 1 (1), Дабевска, Ливриниќ 3, Саздовскa 2, Ципушева, Ристовскa 4 и Петковска 1.      Седмерци: 5/7.     Исклучувања: 2 минути.

Прочитано 304 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


+ 3 = 11